plakat filmu Życie jest piękne / Vita e bella, La

Życie jest piękne / Vita e bella, La

Kraj produkcji:

Premiera: 12 marca 1999

Aktorzy: ,

Opis: Fabuła filmu stara się w zupełnie odmienny sposób w porównaniu do dotychczasowych produkcji poruszyć trudny temat holokaustu. Główny...

Opis Życie jest piękne / Vita e bella, La

Fabuła filmu stara się w zupełnie odmienny sposób w porównaniu do dotychczasowych produkcji poruszyć trudny temat holokaustu.

Główny bohater Guido, Żyd półkrwi na krótko przed wybuchem II Wojny światowej razem ze swoim przyjacielem przenosi się do Francji. Na stałe osiedla się w prowincjonalnym ale wyjątkowo urokliwym i słonecznym miasteczku Arezzo położonym w Toskanii. Dzięki pomocy wuja młody mężczyzna, pragnie spełnić swoje marzenia i otworzyć własną księgarnię. Miłość od pierwszego wejrzenia do aryjskiej nauczycielki pochodzącej z arystokratycznej rodziny po licznych perypetiach kończy się wreszcie małżeństwem.

W krótkim czasie rodzi im się syn. Szczęśliwe i spokojne życie małżonków przerywają prześladowania rasistowskie, w wyniku których Guido z synkiem i wujem zostaje uwięziony w obozie koncentracyjnym. Aby w oczach małego dziecka złagodzić straszną sytuację w jakiej się znaleźli, główny bohater wmawia malcowi, że pobyt w obozie to kolejna, bardzo ważna a zarazem ekscytująca zabawa.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze