plakat filmu Żółte cytrynki / Love And Lemons

Żółte cytrynki / Love And Lemons

Kraj produkcji:

Premiera: 20 lutego 2013 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Bardzo udana ekranizacja szwedzkiej powieści Żółte cytrynki autorstwa Kajsa Ingemarssona to nie jest jak by się mogło na pierwszy rzut oka...

Opis Żółte cytrynki / Love And Lemons

Bardzo udana ekranizacja szwedzkiej powieści Żółte cytrynki autorstwa Kajsa Ingemarssona to nie jest jak by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać komedia romantyczka. Tylko przemyślane i w doskonały wręcz sposób przedstawione studium psychologiczne bohaterki, która nie potrafi w definitywny sposób zadecydować samodzielnie o swoim losie a przyjmuje bez narzekania jedynie to co sam jej zgotuje.

Agnes, w której rolę wcieliła się Rakel Wärmländer, to budząca w każdym widzu olbrzymią sympatię osoba, która nieco pogubiła się w swoim życiu i trudno jej trafić na właściwą ścieżkę. Mimo, że doskonale gotuje to owszem pracuje w restauracji ale jako kelnerka. W poszukiwaniu prawdziwej miłości trafiła na muzyka rockowego, który zamiast obdarzyć ją szacunkiem i odwzajemnionym uczuciem na jakie zasługuje, wykorzystuje dziewczynę do zaspakajania jedynie swoich celów.

Szalę goryczy życiowego niespełnienia w Agnes dopełnia jeszcze utrata dotychczasowej pracy. Żeby jeszcze było mało to chcąc ukoić swój smutek z powodu utraty pracy w ramionach ukochanego dowiaduje się, że wymienił ją na nowszy, blond model.

Doszczętnie załamana Agnes postanawia się upić ze swoją przyjaciółką, by sięgnąć przysłowiowego dna. Ale los jest przewrotny i lubi płatać niespodzianki. Agnes musiała upaść, by wreszcie móc się podnieść, obudzić z letargu i rozpocząć nowe, bardziej szczęśliwe oraz spełniające ją zawodowo życie. W chwili gdy Agnes pozostaje w całkowitej desperacji, Kalle (Eric Ericson) kucharz w restauracji, w której pracowała postawia otworzyć własny biznes i proponuje jej współpracę.

W życiu Agnes zaczyna się wszystko powoli układać ale żeby jej nie było zbyt łatwo musi dokonywać coraz trudniejszych wyborów. Co przeważy szalę – spełniająca ją zawodowo praca w restauracji czy leżące po drugiej stronie – tak długo wyczekiwana miłość i prawdziwa przyjaźń?

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze