plakat filmu Z innego świata / Mal de pierres

Z innego świata / Mal de pierres

Kraj produkcji:

Premiera: 9 grudnia 2016 (Polska) 15 maja 2016 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Nicole Garcia wyreżyserowała film o wielkiej namiętności. Postawiła na klasyczną formę gatunku a scenariusz na podstawie bestsellerowej...

Opis Z innego świata / Mal de pierres

Nicole Garcia wyreżyserowała film o wielkiej namiętności. Postawiła na klasyczną formę gatunku a scenariusz na podstawie bestsellerowej powieści Mileny Agus zapewnił wyjątkową fabułę.

Lata ’50 dwudziestego wieku. Gabrielle (Marion Cotillard) pochodzi z Górnej Prowansji, niewielkiego Francuskiego miasta. Z przeważającą liczbą osób o konserwatywnych poglądach. Mieszkając wśród ludzi o mocno tradycyjnym spojrzeniu na świat, nasza bohaterka marząca o filmowej, pełnej romantycznych uniesień miłości pozostaje osamotniona. Wśród ludzi, którzy ją nie rozumieją, a jej zachowania traktują jako skandaliczne i prowokacyjne. Jej prawie, że obsesyjna miłość do posiadającego już żonę mężczyzny, jak łatwo sobie wyobrazić jest bardzo źle widziana w miasteczku, gdzie wszyscy, wszystkich znają i o wszystkim wiedzą. Plotki lubią małe miasteczka, a Górna Prowansja lat ’50 jest idealnym na to przykładem.

W połowie XX wieku, dla większości ludzi spokojne życie, wiążące się ze stabilnym dochodem i bezpieczeństwem swoim i rodziny było celem nadrzędnym. Kierując się według własnej oceny sytuacji, rodzice Gabrielle, mimo jej sprzeciwu, wydają za mąż. José (Alex Brendemühl) to prawy, uczciwy, hiszpańskiego pochodzenia farmer. Ich wspólne życie niczym specjalnym się nie wyróżnia. Po kilku latach małżeństwa, Gabrielle udaje się do uzdrowiska w Alpach. Spotyka tam André (Louis Garrel), w którym rozkochuje się do szaleństwa.

– Nie mogę cię opuścić.
– Będziemy pisać.

Przystojny mężczyzna jest żołnierzem, który roznieca w niej ogień niewyczerpanego pożądania. Skrywane od lat uczucia odżywają, spragniona namiętności i pasji, tym razem postanawia, że będzie podążać za swoimi pragnieniami.

Ukochany. Zniewoliłeś mnie. Czekam.

Według scenariusza Jacques Fieschi i Nicole Garcia, w reżyserii Nicole Garcia. Sceny do filmu kręcono w Lyonie (Francja) oraz Davos (Szwajcaria). Nominacje do nagród: Złota Palma w Cannes dla Nicole Garcia, Cezary w kategorii najlepszy film, aktorka, reżyser, kostiumy, dźwięk, scenariusz adaptowany. Światowa Akademia Muzyki Filmowej – nominacja w kategorii Kompozytor roku dla Daniela Pemberton.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze