plakat filmu Wypisz, wymaluj… miłość / Words and Pictures

Wypisz, wymaluj… miłość / Words and Pictures

Kraj produkcji:

Premiera: 13 czerwca 2014 (Polska) 7 września 2013 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Miłość to uczucie, które może pojawić się wszędzie i dotknąć nie tylko młodych ale również sfrustrowanych, niespełnionych oraz...

Opis Wypisz, wymaluj… miłość / Words and Pictures

Miłość to uczucie, które może pojawić się wszędzie i dotknąć nie tylko młodych ale również sfrustrowanych, niespełnionych oraz świadomych swojej wartości, dojrzałych ludzi. Fred Schepsi w wyreżyserowanym obrazie pokazuje jak spór pomiędzy diametralnie różniącymi się postaciami prowadzi do odkrycia gorącego uczucia, które zawsze łączy a nie dzieli.

Główni bohaterowie filmu Jack i Dina zatrudnieni są w tej samej szkole. Jack, w którego roli wystąpił Clive Owen – to anglista, który załamany faktem, że od lat nie może wydać książki po pracy nie stroni od kieliszka. Dina to włoskiego pochodzenia malarka, która ze względu na chorobę nie może tworzyć a jedynie swoją miłość do sztuki przekazuje swoim uczniom. Pracują razem nad młodzieżą ale swoje pasje bardziej dzielą ich niż łączą ze sobą. Pomysłem na oderwania uczniów od ślęczenia przed ekranem komputera bądź telefonu komórkowego jest próba udowodnienia im co w życiu ma większą wartość i co więcej może ich nauczyć – słowo czy obraz. Rywalizacja pomiędzy nauczycielką plastyki a nauczycielem języka angielskiego przejmuje nieoczekiwany przebieg.

Między nimi pojawia się uczucie, którego podtrzymanie zależy jedynie od zrozumienia siebie i otaczającego świata.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze