Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja

Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja

Zaczyna się dość niezwyczajnie – starszy pan stara się o posadę weterynarza w cyrku i aby ją dostać opowiada historię swego długiego życia. Cofamy się w jego wspomnieniach do lat ’30 XX w. kiedy to po stracie rodziców i porzuceniu studiów weterynaryjnych poszukuje on nowego miejsca dla siebie.

Przez przypadek nasz bohater Jacob Jankowski (Robert Pattinson) trafia do wędrownego cyrku zarządzanego przez despotycznego Augusta Rosenblutha (kolejna fenomenalna kreacja Christopha Waltza). Zostaje tam przyjęty na stanowisko weterynarza i poznaje działanie cyrku od podszewki, a także piękną żonę dyrektora cyrku – Marlene (Reese Witherspoon).

Jak już widać motywem filmu jest rozgrywający się między trójką głównych bohaterów skomplikowany trójkąt miłosny. Obserwujemy nie do końca zdrowy związek między Marlene i Augustem przepełniony wzajemnymi zależnościami i roszczeniami, a także widzimy narodziny czystego prawdziwego uczucia między Jacobem, a wspomnianą już Marlene. Wybór aktorów do tych ról był „strzałem w dziesiątkę” – wykreowane postacie są autentyczne i doskonale przekazują widzowi wszystkie swe uczucia.

Cała tą historię miłosną obserwujemy przez pryzmat zmian zachodzących w latach ’30 XX w. Obowiązuje prohibicja, niektórzy bogacą się z dnia na dzień inni bankrutują. Reżyserowi i przede wszystkim operatorowi kamery udało się ująć ten okres czasu w sposób wyjątkowy. Każda scena jest przepięknie sfilmowana i dopieszczona w najdrobniejszych detalach. Budynki, ulice, a zwłaszcza stroje przenoszą nas od razu w klimat tamtych lat – blichtru i dekadencji.

„Wodę dla słoni” warto wybrać się z trzech powodów. Po pierwsze aby zobaczyć wspaniały popis gry aktorskiej tria Pattison, Witherspoon i Waltz występujących w rolach głównych. Po drugie aby nasycić oczy wspaniałymi kadrami ukazującymi USA lat ’30 i życie w cyrku. I po trzecie dla wspaniałej historii miłosnej opowiedzianej w nietypowy sposób. Można szczerze powiedzieć, ze chciałoby się żeby tak pięknych historii miłosnych w kinie było więcej.

/Anna

Więcej o filmie tutaj

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja