plakat filmu Wierny ogrodnik / The Constant Gardener

Wierny ogrodnik / The Constant Gardener

Kraj produkcji: , , ,

Premiera: 21 października 2005 (Polska) 31 sierpnia 2005 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Ekranizacja popularnej powieści pt. Wierny ogrodnik, autorstwa John le Carré. Bardzo udana zdaniem wielu krytyków filmowych adaptacja książki....

Opis Wierny ogrodnik / The Constant Gardener

Ekranizacja popularnej powieści pt. Wierny ogrodnik, autorstwa John le Carré. Bardzo udana zdaniem wielu krytyków filmowych adaptacja książki. Opowieść przenosi widza na równiny Kenii i opowiada historię pary pracowników służb dyplomatycznych brytyjskiej ambasady.

Justin (Ralph Fiennes) i Tessa Qule (Rachel Weisz) wiedli spokojne życie w Kenii do czasu gdy kobieta została w brutalny sposób zamordowana. Za jej śmierć oskarżony został kenijski przyjaciel Justina, którego zwłoki znalezione zostały razem z ciałem Tessy.

Ponieważ okoliczności nie wskazywały na to, żeby kenijski lekarz, który razem z Tessą prowadził działalność edukacyjną i charytatywną odwiedzając kenijskie prowincje brutalnie ją zgwałcił a następnie zamordował, Johan zwraca się o pomoc w wyjaśnieniu jej morderstwa urzędników brytyjskiej ambasady. Gdy nie otrzymuje oczekiwanego wsparcia sam rozpoczyna jak się później okaże bardzo niebezpieczne śledztwo.

Poszukiwania odpowiedzi na dręczące pytania głównego bohatera, w którego rolę doskonale wcielił się Ralph Fiennes doprowadzają go z kenijskich slumsów wprost na londyńskie salony lokalnej finansjery. Główny bohater musi zmierzyć się z silnymi mackami potężnej korporacji farmaceutycznej, która odpowiedzialna jest za śmierć żony.

Po ogromnym sukcesie Miasta Boga – Fernando Meirelles znów daje widzowi pokaz najwyższej szkoły reżyserskiej. Udowadnia, że miejsce w światowej elicie po prostu mu się należy.

Wybitny film z wieloma nagrodami m.in.: Oscar dla Rachel Weisz i nominacja dla Jeffrey Caine za scenariusz adaptowany, Alberto Iglesias za muzykę i za montaż dla Claire Simpson. Wygrane i nominacje: Złote Globy, BAFTA, MFF w Wenecji, Europejska Akademia Filmowa i wiele innych.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze