plakat filmu Wenus w futrze / La Vénus a la fourrure

Wenus w futrze / La Vénus a la fourrure

Kraj produkcji: ,

Premiera: 8 listopada 2013 (Polska)

Aktorzy: ,

Opis: Thomas (Mathieu Amalric) szuka aktorki do swojego przedstawienia. Zależy mu na specyficznej kobiecie, która mogłaby odegrać rolę kobiety, która...

Opis Wenus w futrze / La Vénus a la fourrure

Thomas (Mathieu Amalric) szuka aktorki do swojego przedstawienia. Zależy mu na specyficznej kobiecie, która mogłaby odegrać rolę kobiety, która chce z mężczyzny uczynić swojego oddanego niewolnika.

Żadna z propozycji jednak nie porywa reżysera, który zrezygnowany postanawia wrócić do domu. Wtedy jednak w teatrze pojawia się tajemnicza Wanda (Emmanuelle Seigner), która swoją osobowością poraża reżysera. Ta dziwna znajomość, od pierwszego wejrzenia skazana jest na komplikacje, walkę i pokaz sił, pomiędzy reżyserem a aktorką, mężczyzną a kobietą.

Minimalistyczny obraz w reżyserii Romana Polańskiego jest odzwierciedleniem jego przemyśleń na temat tworzenia sztuki, jej istoty oraz relacji pomiędzy reżyserem i aktorem. Doskonałe dialogi sprawiają, że ubogi w obraz film, który jest adaptacją sztuki Davida Ivesa, jest wyjątkową ucztą dla miłośników dobrego kina. Nie brakuje w nim dramatu i charakterystycznego dla Polańskiego humoru.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze