plakat filmu Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

Kraj produkcji: ,

Premiera: 2009-04-17 (Polska) , 2008-05-17 (Świat)

Aktorzy: , , , ,

Opis: Dwie przyjaciółki, Vicky i Cristina wybierają się na wakacje do Hiszpanii. Czym będzie dla nich podróż do Barcelony? Urokliwe miejsca,...

Opis Vicky Cristina Barcelona

Dwie przyjaciółki, Vicky i Cristina wybierają się na wakacje do Hiszpanii. Czym będzie dla nich podróż do Barcelony?

Urokliwe miejsca, klimatyczne zakątki i historia ze smakiem opowiedziana. Tak można w skrócie przedstawić film Woody’ego Allena. W typowym dla siebie stylu reżyser opowiada nam o życiu, którego jest mniej lub bardziej świadom. Ale przejdźmy do Vicky C…

Za wasze lato w Barcelonie.

Vicky, w jej rolę wcieliła się Rebecca Hall. Ona to połączenie inteligencji i czułości, ma narzeczonego, za którego niedługo ma wyjść za mąż. Jej przeciwieństwem jest lekko szalona, nieprzewidywalna i otwarta na emocjonalne i seksualne przygody Cristina (Scarlett Johansson).

Nie mogę zagwarantować ci kochania się, bo jestem bardzo humorzasta.
Patrzyłem na twoją twarz, bo uważam ją za bardzo piękną.

W czasie pobytu w stolicy Hiszpani, obie kobiety dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio (Javier Bardem). Charyzmatyczny malarz, uwikłany w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną (Penélope Cruz).

Zrobimy szybki ślub w ratuszu.

Skąpany w soczystej zmysłowości Barcelony, „Vicky Cristina Barcelona”, to pełen humoru, inteligentny film, ukazujący miłość ze wszystkich stron. Z jej konsekwencjami, które bywają nierzadko gorzkie ale mimo tego są wysoce cenionym, poszukiwanym szczęściem.

Życie, którego zawsze pragnęłaś, z facetem, którego kochasz.

Film w reżyserii i według scenariusza Woody’ego Allena. Nominowany do wielu nagród m.in. Złoty Glob, Orzeł, Critics’ Choice, Satelita. Oscar i głowna wygrana Independent Spirit dla aktorki drugoplanowej Penélope Cruz.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja