plakat filmu Tylko kochankowie przeżyją / Only Lovers Left Alive

Tylko kochankowie przeżyją / Only Lovers Left Alive

Kraj produkcji: , ,

Premiera: 7 marca 2014 (Polska)

Aktorzy: , ,

Opis: Adam i Ewa (Tom Hiddleston oraz Tilda Swinton) są wampirami. Adam, który pod osłoną nocy komponuje niezwykłą muzykę oraz kolekcjonuje rzadkie...

Opis Tylko kochankowie przeżyją / Only Lovers Left Alive

Adam i Ewa (Tom Hiddleston oraz Tilda Swinton) są wampirami. Adam, który pod osłoną nocy komponuje niezwykłą muzykę oraz kolekcjonuje rzadkie przedmioty jest ponad wszystko zakochany w Ewie, która również jest mu w pełni oddana.

Kiedy kochankowie spotykają się po długiej rozłące, rekompensują sobie spędzony osobno czas nocnymi wycieczkami po mieście, których tłem jest niesamowita, mroczna i hipnotyzująca muzyka. Sielanka zakochanych w sobie bochaterów wydaje się być nie tylko wyjątkowa, ale również ponadczasowa, a więź, która ich połączyła sprawia wrażenie niemożliwej do zerwania. Wszystko jednak komplikuje się, kiedy w ich małym, hermetycznym świecie pojawia się Ava – siostra Ewy (w tej roli młoda Mia Wasikowska), zaburzając miłosny rytm ich współnej egzystencji. Jim Jarmusch po raz kolejny zachwyca widza przygotowanym przez siebie widowiskiem, mimo podejmowania tematu, jakim jest miłość, a zwłaszcza sięgając po niebanalny klimat filmu o wampirach. Opowieść o miłości, która nigdy się nie kończy i skończyć się nie może, jest doskonałą podstawą do rozważań na wiele tematów.

Tylko kochankowie przeżyją – jest wciągającą, mroczną i fascynującą opowieścią o życiu, miłości, oddaniu, sztuce i emocjach. A wszystko to, podane jest w wyrafinowanej oprawie, jaką jest styl filmów Jima Jarmuscha (reżyseria i scenariusz).

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja