plakat filmu Tulipanowa gorączka / Tulip Fever

Tulipanowa gorączka / Tulip Fever

Kraj produkcji: ,

Premiera: 8 września 2017 (Polska) 13 lipca 2017 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Ekranizacja bestsellerowej, intrygującej powieści Deborah Moggach. Akcja toczy się w XVII-wiecznej Holandi, w czasach gdy cebulki tulipanowe...

Opis Tulipanowa gorączka / Tulip Fever

Ekranizacja bestsellerowej, intrygującej powieści Deborah Moggach. Akcja toczy się w XVII-wiecznej Holandi, w czasach gdy cebulki tulipanowe osiągały niebotyczne ceny.

Sophia (Alicia Vikander) wychodzi za mąż za zamożnego kupca Cornelis Sandvoort (Christoph Waltz). Mimo iż nie odwzajemnia uczuć swojego przyszłego męża, w zamian za luksusowe życie postanawia spełnić jego marzenia i zostać matką jego dzieci.

Wszystko zaczyna się układać. Cornelis dumny ze swojej pięknej żony, chce uwiecznić tej wspaniały moment w ich życiu małżeńskim. W tym celu zamawia u uchodzącego za utalentowanego, młodego malarza Jan’a Van Loos (Dane DeHaan) portret, ukazujący młode małżeństwo.

Pojawienie się przystojnego artysty, lekko zbłąkanego i bez pieniędzy wywołuje duże poruszenie. Między młodymi Sophie i Jan’em szybko pojawia się silne uczucie. Przygotowując portret młodej żony, dużo ze sobą rozmawiają. Dziewczyna zakochuje się w nowym przybyszu. Wraz z rozwojem miłości, coraz częściej na tajemny romans pada cień podejrzeń. Cornelis mimo iż nic nie podejrzewa to ryzyko przyłapania staje się coraz większe.

Młodzi postanawiają wspólnie uciec i rozpocząć nowe życie, ale aby spełnić swoje marzenia potrzebują pieniędzy. Podejmują ryzyko i wszystkie zgromadzone oszczędności inwestują w tulipany

Odnaleźli miłość i zainwestowali w tulipany.

Film w reżyserii Justin Chadwick to trzymający w napięciu romans z klimatem XVII-wiecznego miasta Amsterdam i szaleństwem tulipomanii. Genialnie zrealizowana produkcja z doborową obsadą zaspokoji gusta najbardziej wymagających.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja