plakat filmu Titanic

Titanic

Kraj produkcji:

Premiera: grudzień 1997 (USA), 13 lutego 1998 (Polska)

Aktorzy: ,

Opis: James Cameron w swoim ponadczasowym dziele, opartym na autentycznych wydarzeniach z 1912 roku. Jedno z największych widowisk kinowych, historia...

Opis Titanic

James Cameron w swoim ponadczasowym dziele, opartym na autentycznych wydarzeniach z 1912 roku. Jedno z największych widowisk kinowych, historia miłosna, która przetrwała zatopienie RMS Titanica.

Nagrodzony 11 Oscarami, w tym w najważniejszej kategorii: dla najlepszego filmu. Wzruszająca opowieść o miłości, po którą sięgają od lat widzowie na całym świecie. Jeden z najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. Doborowa obsada na czele z Leonardo Di Caprio i Kate Winslet, którzy tworzą jedną z najpopularniejszych par kinowych. Wspaniałe, niezapomniane sceny jakie wykreowali jako Jake i Rose, na zawsze pozostaną w sercach widzów. Młodzi kochankowie, którzy poznali się i zakochali, z nieśmiertelną namiętnością, w czasie pierwszego rejsu niezatapialnego transatlantyku Titanic.

Los tak chciała, że nie było im ofiarowane by żyć razem długo i szczęśliwie. Bowiem najdroższy liniowiec na świecie wpada na górę lodową. Ich krótki ale za to żywiołowy związek wystawiony jest na dużą próbę. Romans przerywa przerażająca tragedia, walka o przetrwanie. Pobyt na Titanicu przeradza się w mrożącą krew w żyłach walkę o życie.

Wielokrotnie nagradzany reżyser James Cameron, to jedna z ikon w świecie kina. Nagradzany licznymi nagrodami, wyróżnieniami. Jego filmy były nagradzane Oscarami. Stworzone przez niego dzieło, trudno z czymś innym porównać. Wyrasta ponad wszystko, co do tej pory zostało nagrane. W sposób tylko sobie możliwy, żongluje uczuciami bohaterów, zestawiając, miłość i nienawiść, odwagę z tchórzostwem. Tak skrajne emocje z wielką katastrofą, sprawiają, że Titanic to wybitny obraz, zawierający esencję kinematografii.

W 2012 roku, w 100 rocznicę zatonięcia liniowca została wydana nowa, odświeżona wersja cyfrowo zremasterowana oraz w 3D.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze