plakat filmu Tancerka / La danseuse

Tancerka / La danseuse

Kraj produkcji:

Premiera: 23 grudnia 2016 (Polska) 13 maja 2016 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Stéphanie Di Giusto przedstawia legendarną, niezwykle barwną historię Marie-Louise Fuller (1862–1928). Tancerki z przełomu XIX i XX wieku,...

Opis Tancerka / La danseuse

Stéphanie Di Giusto przedstawia legendarną, niezwykle barwną historię Marie-Louise Fuller (1862–1928). Tancerki z przełomu XIX i XX wieku, która miała przeznaczenie stać się dumą paryskich kabaretów z Belle Epoque.

Pochodząca z prowincji, amerykańskiej rodziny rolniczej, Marie-Louise Fuller (w tej roli Soko) była największą gwiazdą słynnej francuskiej sali Folies Bergères. Inspiracją dla takich artystów jak Toulouse-Lautreca, bracia Lumière, Kolomana Mosera, Marii Skłodowskiej-Curie, bliska przyjaciółka królowej Rumunii Marii Koburg. Opowieść skupia się na burzliwej znajomości tancerki z Isadorą Duncan (Lily-Rose Depp).

Co sądzisz o imieniu Loie? Jako o pseudonimie dla tancerki.

Młoda dziewczyna pochodząca z zachodniej ameryki, mająca ojca alkoholika, marzy o wielkiej karierze. Nikomu nie znana, wyrusza dzięki wpływom hrabiego Louis d’Orsayem (Gaspard Ulliel) do Europy. Tam zdobywa niezbędne umiejętności, prawie, że syzyfowa praca przynosi efekty, rozpoczyna karierę tancerki. Gdy na scenie pojawia się Isadora, wszystko jeszcze bardziej nabiera nasyconych kontrastów. Marzą praktycznie o tym samym, ale ich drogi życiowe są tak różne. Fuller daje z siebie więcej niż to możliwe, cierpi psychicznie i fizycznie, ponad własną wygodę stawia sztukę. Młoda Isadora to delikatna, naturalna piękność, która jest świadoma swojej urody i w pełni wykorzystuje swoje atuty aby osiągnąć zamierzone cele. W przeciwieństwie do Fuller jej sukcesy nie są wynikiem ogromnej pracy a mimo to zachwyca publiczność nie mniej niż główna bohaterka.

Byłaś olśniewająca.

Louie podbija serca widowni, jest rozchwytywana, każdego wieczoru jej występ gromadzi tłumu, pragnących zobaczyć ją na scenie. Wciąż doskonali swój warsztat taneczny. Po ‚Serpentine Dance‚ publiczność oszalała z zachwytu, oklaski nie mają końca. Staje się ikoną pokolenia, wiecznym pragnieniem i inspiracją.

Przeniesiemy to miejsce w nowy wiek.

Pionierka tańca nowoczesnego, jej taniec serpentynowy hipnotyzuje oglądających do dziś. Była rewolucjonistką sceny, artystką wszechstronną. Twierdziła, że sztuka i nauka powinny wspólnie realizować cele, wtedy osiągają największe rezultaty, godne swoich czasów.

Biografia Marie-Louise Fuller, znanej na scenie jako Louie to nie historia twardo podporządkowana faktom, to wizja artystki i jej życia, to hołd złożony kobietom tamtej epoki. To historia o bezkompromisowej realizacji swoich marzeń.

Poruszająca opowieść o kobiecie, która odważyła się spełnić swoje marzenia – Patrycja Wanat

Film Stéphanie Di Giusto otrzymał liczne wyróżnienia i nominacje m.in. Cezary (Najlepsza aktorka , Najbardziej obiecująca aktorka, kostiumy, film debiutancki, aktorka drugoplanowa, scenografia), Manaki Brothers, Tofifest.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze