plakat filmu Sztuki wyzwolone / Liberal Arts

Sztuki wyzwolone / Liberal Arts

Kraj produkcji:

Premiera: 22 stycznia 2012 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Jesse uwielbia książki, które może czytać godzinami. O swoim życiu nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Kolejny nieudany związek i praca, która...

Opis Sztuki wyzwolone / Liberal Arts

Jesse uwielbia książki, które może czytać godzinami. O swoim życiu nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Kolejny nieudany związek i praca, która mówiąc delikatnie nie jest jego marzeniem.

Trzydziestu kilkuletni Jesse, w którego dość skomplikowaną rolę wcielił się Josh Randor wiedzie samotne, spokojne a zarazem bardzo nudne życie.

Praca w Nowym Jorku nie sprawia mu satysfakcji a kolejny związek ponownie skończył się fiaskiem i bolesnym rozstaniem. Główny bohater wciąż powraca do wspomnień z czasów Collegu w małej miejscowości w Ohio gdzie świat wydawał się lepszy a ludzie bardziej przyjaźni i życzliwi. Jedyną radość przynosi mu świat literatury. Niespodziewany przełom w jego monotonnym życiu przynosi śmierć byłego profesora. Podczas uroczystości pogrzebowych, na których Jessy wygłasza przemówienie pożegnalne poznaje studentkę drugiego roku. Okazuje się, że Zibby (Elizabeth Olsen) i Jessego łączą te same pasje oraz miłość do dobrej książki.

Po powrocie do Nowego Jorku Jessy zauroczony dziewczyną zaczyna z nią korespondować. Zibby zachwycona jest romansem z dojrzałym jak na jej wiek mężczyzną. Natomiast Jessiego zaczynają targać olbrzymie wątpliwości, czy związek z tak młodą osobą to rozwiązanie, na które czekał.

Drugi film po ‚SzczęścieDziękujęProszęWięcej’ wyreżyserowany przez Josha Radnor. Premiera miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Sundance. Nominowany do nagrody Złoty Kłos.

Czy miłość zrodzona ze wspólnej pasji wygra z przeciwnościami losu? Czy bohaterowi uda się wreszcie stworzyć udany związek oraz odnaleźć w swoim smutnym życiu prawdziwe szczęście?

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze