plakat filmu Szkoła uczuć / Walk to Remember

Szkoła uczuć / Walk to Remember

Kraj produkcji:

Premiera: 2002-06-28 (Polska) , 2002-01-23 (Świat)

Aktorzy: , , , ,

Opis: Oparta na faktach, prawdziwa opowieść o miłości, dwojga ludzi, którzy właśnie wchodzą w życie dorosłe. Landon (Shane West) - to pewny...

Opis Szkoła uczuć / Walk to Remember

Oparta na faktach, prawdziwa opowieść o miłości, dwojga ludzi, którzy właśnie wchodzą w życie dorosłe.

Landon (Shane West) – to pewny siebie, szkolny przystojniak. Nie zabiega o dobre o oceny w szkole, ani o opinię innych o sobie. Jego przeciwieństwem jest Jamie (Mandy Moore), która jest córką miejscowego pastora. W odróżnieniu od Landona jest skromna, nie leniuchuje, chętnie zabiera się do pracy i z wdzięcznością pomaga innym. Wydawałoby się, że dzieli ich wiele, ale już wkrótce ich drogi się skrzyżują.

Akcja filmu ma miejsce w szkole wyższej. To wyjątkowe ze względu na unikalne środowisko miejsce. W którym wszyscy wszystko klasyfikują, segregują, etc. Należenie do grup jest jedną z ważniejszych wartości. Tu najbardziej się liczy to czy „jesteś z nami czy przeciwko nam”. W szkole w Beaufort, Landon Carter z pewnością jest na najważniejszej liście. A Jamie Sullivan? Cóż… ona najprawdopodobniej nie jest na żadnej z list. Landon i Jamie prawdopodobnie nigdy by nie zwrócili na siebie uwagi. Pewnie nawet nigdy by się na siebie nie natknęli, gdyby nie tragiczny wypadek.

Scenariusz na podstawie książki Nicholasa Sparka „A Walk To Remember”. Jak mówi producentka, Denise Di Novi:

Historia ta jest popularna nie tylko wśród nastolatków i młodszych dzieci, ale też wśród dorosłych, praktycznie w każdym wieku. Wydaje mi się, że tajemnica tej popularności tkwi w tym, że przypomina ona każdemu o tym, co w życiu jest najważniejsze: bezwarunkowa miłość, nadzieja i wiara. Są to wartości znane ludziom od tysięcy lat, o których należy mówić nie tylko młodym ludziom, przeżywającym swe pierwsze miłości, ale przypominać wszystkim, w ciągu całego ich życia.

Szkoła uczuć to nie tylko romans dla nastolatków. To opowiedziany w sposób współczesny LOVE STORY. Wygrana Teen Choice i Złoty Popcorn, i liczne nominacje filmowe, tylko potwierdzają, że obraz w reżyserii Adam’a Shankman warto zobaczyć.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja