plakat filmu Światło między oceanami / The Light Between Oceans

Światło między oceanami / The Light Between Oceans

Kraj produkcji: ,

Premiera: 18 listopada 2016 (Polska) 1 września 2016 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Ponadczasowa opowieść o ludziach, którzy szukając szczęścia, odkrywają prawdę o sobie. Wzruszenie zapewniają świetni Michael Fassbender,...

Opis Światło między oceanami / The Light Between Oceans

Ponadczasowa opowieść o ludziach, którzy szukając szczęścia, odkrywają prawdę o sobie. Wzruszenie zapewniają świetni Michael Fassbender, Alicia Vikander i Rachel Weisz.

Ta przepiękna, romantyczna, stawiająca pytania o sens życia i najtrudniejsze wybory moralne opowieść filmowa wzruszy nie tylko panie. Pamiętając, jak oszołamiającym sukcesem była w 2012 roku debiutancka książka australijskiej autorki M.L. Stedman (przetłumaczona na 35 języków!), jesteśmy przekonani, że i jej ekranizacja podbije Wasze serca. Fabuła to jedno. Mocną, by nie rzec magiczną stroną – Światła między oceanami są też zdjęcia latarni morskiej, w powieści osadzonej na granicy dwóch oceanów.

Tu zagrała ją Cape Campell Lighthouse – prawdziwy cud, usytuowany w Cieśninie Cooka. Czy jest ważna dla opowiedzianej historii? O tak, i to bardzo, o czym przekonacie się, wybierając się do kina. A teraz do rzeczy.

Po wojnie Tom razem z młodą żoną Isabel znajduje szczęście na bezludnej wyspie. Spełnia się w zawodzie latarnika.

Najdroższa Isabel, nie mogę przestać myśleć o tobie.
Najdroższy Tomie, gdy pierwszy raz ciebie ujrzałam, poczułam jakbym cię znała i byłam pewna, że czeka nas wspólne życie.

Na bezludnej wyspie

Rok 1920. Weteran wielkiej wojny Tom Sherbourne (Michael Fassbender), niegdyś inżynier z Sydney, decyduje się rozpocząć nowe życie jako latarnik na bezludnej wyspie Janus Rock, oddalonej o 100 mil od wybrzeży Australii. Samotność w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie będzie z nim dzielić żona Isabel (Alicia Vikander).

Do brzegu Janus Rock przybija łódka z niemowlęciem. Isabel pragnie się nim zaopiekować.

Para poznaje uroki życia w rytm przypływów i odpływów. Wsłuchani w szum fal, wiedzą, że naprawdę szczęśliwi byliby dopiero, gdyby spełniło się ich marzenie o posiadaniu potomstwa. Niestety, los chce inaczej. Isabel, po dwóch poronieniach i urodzeniu martwego dziecka, dowiaduje się, że nigdy nie będzie mogła zajść w ciążę. Depresja pewnie by ją pokonała, gdyby nie… cud. Oto bowiem pewnego dnia do brzegu Janus Rock dobija łódka. Nie myślcie, że jest pusta! Na jej pokładzie, obok zwłok mężczyzny, jest niemowlę. Żywe! Tom ani myśli przyjmować maleńkiego rozbitka pod swój dach, żona przekonuje go jednak, by złamał zasady i stał się ojcem dziecka. Tym razem szczęście wydaje się być tuż-tuż – na chwilę się przybliża, by wkrótce, niczym morze, ulec rytmowi pływów i… odpłynąć.

Tom z biegiem lat pokocha przybraną córkę, jakby była jego własnym dzieckiem.

Szukając najbliższych

Radość małżonków zakłóca pojawienie się w okolicy szalejącej z rozpaczy matki, poszukującej zaginionych męża i dziecka. Hanna (Rachel Weisz) to postać która przejdzie na naszych oczach niezwykłą przemianę – d goryczy do pogodzenia się z nieuniknionym. Wbrew zdrowemu rozsądkowi wierzy, że jej bliscy żyją. -Dyskutowaliśmy z Rachel o tym, że wiara, która tli się w sercu Hanny, jet postrzegana przez społeczność jej miasteczka jako niebezpieczne urojenia, ale kobieta nie jest w stanie się jej wyzbyć. Niesamowite w tej postaci jest to, że nigdy jej nie traci – przyznaje reżyste Derek Cianfrance.

Pewnego dnia, to wszystko wyda się snem.

Derek Cianfrance oferuje wierną adaptację książkowego superprzeboju autorstwa M.L. Stedman, dodając doń własną własną wrażliwość, lecz nie zmieniając fabuły. Film nawiązuje do ponadczasowej tradycji wielkich romansów – mówi o miłości rodziców do dzieci, żon do mężów, żyjących do tych, którzy odeszli, przede wszystkim zaś o potędze nadziei.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze