plakat filmu Rozumiemy się bez słów / La famille Bélier

Rozumiemy się bez słów / La famille Bélier

Kraj produkcji: ,

Premiera: 29 maja 2015 (Polska) 7 listopada 2014 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Francuzi jak mato kto znają się na komediach - nie tylko romantycznych, lecz także... muzycznych. Do takiego gatunku zaliczyć bowiem wypada...

Opis Rozumiemy się bez słów / La famille Bélier

Francuzi jak mato kto znają się na komediach – nie tylko romantycznych, lecz także… muzycznych. Do takiego gatunku zaliczyć bowiem wypada zabawny, na przemian porywający z kinowych foteli do tańca bądź zmuszający do sięgnięcia po chusteczkę film Erica Lartigau „Rozumiemy się bez stów”. Nad Sekwaną opowieść o państwu Bélier bije rekordy popularności. Dajmy i my szansę kłótliwej, niepozbawionej ambicji politycznych, a przecież bezgranicznie się kochającej francuskiej rodzince!

Inna niż mama, tata i brat

Mieszkających na prowincji Rodolphe’a (François Damiens) i Gigi (Karin Viard) Belierów nie sposób nie polubić, i to od pierwszego wejrzenia. Nie dość, że to kochająca się para, zaradni gospodarze (on chce być merem!) i wzorowi rodzice, to jeszcze cieszą się zaufaniem sąsiadów. No dobrze, bywają impulsywni, mają ponadprzeciętny apetyt na uciechy cielesne i są ogromnie rozmowni.

Rzecz w tym, że mówiąc, nie wydają z siebie dźwięków: oboje urodzili się niesłyszący. Od czegóż jednak język migowy i cały wachlarz pomysłowych gestów? Co ciekawe, ich syn Quentin (Luca Gełberg) też nie słyszy. Za to córka Paula (Louane Emera) jest… cóż, „inna”.

Czy Gigi (Karin Viard) zaakceptuje pasję córki?

Dla żyjącej w świecie niesłyszących nastolatki posiadanie słuchu (jak się wkrótce okaże, absolutnego) stanowi spory problem. Dziewczyna kocha matkę, ojca i brata, a że świetnie „miga”, staje się łączniczką Belierów z sąsiadami. Sielanka? Do czasu… Paula wpada w oko, czy raczej w ucho, nauczycielowi śpiewu Monsieur Fabienowi (Erie Elmosnino), który właśnie kompletuje szkolny chór. Ambitny mężczyzna dostrzega jej potencjał, ba, chce pomóc dziewczynie wygrać konkurs i dostać się do renomowanej paryskiej szkoły muzycznej. Jakby tego było mało, Paula poznaje przystojnego Gabriela (Ilian Bergala). Młodzi mają śpiewać w duecie.

Paula i Gabriel mają się ku sobie – i to nie tylko, gdy śpiewają.

Stąd zaś już tylko krok do romantycznych uniesień! Co zatem sprawi, że chłopak zrezygnuje z chóru i da kosza ukochanej? Złamane serce to nie jedyna bolączka sympatycznej blondynki. Paula martwi się, że rodzice nigdy nie zrozumieją jej fascynacji muzyką i… nie pozwolą jechać do Paryża.

Śmiech po francusku

Komedia Lartigau uwodzi nie tylko rodzinnym ciepłem i humorem, lecz także plenerami (okolice Domfront, Le Housseau-Breti-gnolles), muzyką (wpadające w ucho szlagiery Michela Sardou w interpretacji finalistki francuskiego „The Voice” Louane Emery) oraz sprawdzonym duetem Viard-Damiens. Koniecznie!

Wpadająca w ucho muzyka, wartka akcja, spora dawka humoru i złamane serca. Opowieść o zwariowanej rodzince z Normandii to murowany przebój!

 

 

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze