plakat filmu Randka w ciemno / Un peu, beaucoup, aveuglément

Randka w ciemno / Un peu, beaucoup, aveuglément

Kraj produkcji:

Premiera: 6 maja 2015 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Reżyserski debiut znanego chociażby z filmu Asterics na olimpiadzie francuskiego aktora Clovisa Cornillaca, który w prezentowanej produkcji...

Opis Randka w ciemno / Un peu, beaucoup, aveuglément

Reżyserski debiut znanego chociażby z filmu Asterics na olimpiadzie francuskiego aktora Clovisa Cornillaca, który w prezentowanej produkcji wcielił się również w rolę głównego bohatera. To znana jak świat opowieść o miłości przedstawiona nieco w innym wymiarze.

Strzała Amora może uderzyć w niespodziewanej chwili, z niespodziewanej strony i trafić w serca pozornie przypadkowych, różniących się wszystkim a nawet będących w konflikcie ze sobą osób.

Główny bohater Machin (Clovis Cornillac), w którego rolę, wręcz w mistrzowski sposób wcielił się Clovis Cornillac zawodowo zajmuje się wymyślaniem łamigłówek. Mieszka samotnie gdyż do pracy potrzebuje skupienia w absolutnej ciszy. Główna bohaterka – Machine w roli Melanie Bernier to z zawodu spełniona pianistka, która kocha muzykę i nie może bez jej dźwięków normalnie egzystować. Co łączy bohaterów? Dokładnie to co ich dzieli czyli stojąca pomiędzy ich mieszkaniami ściana. Ściana to powód narastającej frustracji i konfliktu ponieważ dokładnie słychać przez nią wszystko co się dzieje w obu mieszkaniach. Gdy pianistce ten jej zdaniem niewielki mankament całkowicie nie przeszkadza to twórca krzyżówek nie jest wstanie skupić się podczas pracy przy przebijających się przez ścianę dźwiękach głośnej muzyki.

Jak to los przewrotny bywa sąsiedzi toczą ze sobą nie widzący końca spór sięgając po coraz bardziej wysublimowane i zaskakujące złośliwości, które wywołują szczery, doprowadzający wręcz do płaczu śmiech.

Co się stanie gdy między parą głównych bohaterów mimo rozgorzałego konfliktu oraz zupełnie innych charakterów, pracy a nawet priorytetów życiowych zakiełkuje ziarenko uczucia miłości? Jak to możliwe, że w tak krótkim czasie uczucie może dokonać całkowitej metamorfozy i z mniej pozytywnych uczuć przerodzić się w miłość?

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze