plakat filmu Przyjaźń czy kochanie? / Love & Friendship

Przyjaźń czy kochanie? / Love & Friendship

Kraj produkcji: , , ,

Premiera: 24 czerwca 2016 (Polska) 23 stycznia 2016 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Dość nietypowa ekranizacja opowieści znanej i cenionej w świecie literackim Jane Austin. Amerykański reżyser Whit Stillman, który po raz...

Opis Przyjaźń czy kochanie? / Love & Friendship

Dość nietypowa ekranizacja opowieści znanej i cenionej w świecie literackim Jane Austin. Amerykański reżyser Whit Stillman, który po raz pierwszy zdecydował się na kostiumową produkcję. Zinterpretował pomysł pisarki i stworzył wyjątkowe pod względem odwiecznych prawd określających pragnienia i uczucie miłości dzieło filmowe.

Akcja filmu toczy się w salonach wyższych sfer w dziewiętnastowiecznej Anglii. Jak już przystało na prozę Jane Austin, opowiada pełną intryg i niespodzianych dla widza zwrotów akacji historię miłości. Główną bohaterką jest owdowiała i wciąż niezwykle piękna a przy tym bardzo zaradna Lady Susan Verin, w której rolę doskonale wpisała się Kate Beckinsale. Wdowa, aby uciszyć krążące wokół jej osoby plotki odwiedza rezydencję swoich teściów. Ponieważ ma kłopoty finansowe za główny cel stawia sobie znalezienie nie tylko najodpowiedniejszej partii dla siebie ale przede wszystkim dobre wydanie za mąż swojej córki.

Znająca wręcz do perfekcji trudną sztukę uwodzenia Lady Susan w niezwykle umiejętny sposób opracowuje plan, który zbliża ją do zrealizowania swoich zamierzeń. W odróżnieniu od znanych kobiecych postaci z innych powieści Jane Austin, to nie podporządkowana patriarchatowi, nie decydująca o niczym niewiasta. Ale nowoczesna jakby zaczerpnięta ze współczesnych czasów silna kobieta z krwi i kości, która z pełną premedytacją rozdaje karty w zaskakującej dzięki posunięciom reżyserskim grze w miłość.

Widz nie będzie czuł się zawiedziony. Film z powodzeniem zaspokoi gusta zarówno wielbicieli salonowej Anglii minionych wieków jak spragnionych obrazów spełnionej miłości i wyszukanych form intryg kobiecych. Doskonałe kostiumy a przede wszystkim gra gwiazdorskiej obsady to elementy, które sprawiają, że film stanowi naprawdę bardzo ciekawą pozycję, którą warto obejrzeć.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze