plakat filmu Przeszłość / Le Passe

Przeszłość / Le Passe

Kraj produkcji: ,

Premiera: 6 września 2013 (Polska) 17 maja 2013 (świat)

Aktorzy: , ,

Opis: Kiedy Marie (Bérénice Bejo) prosi Ahmada (Ali Mosaffa), aby przyjechał do Francji w celu wypełnienia i ostatecznego podpisania dokumentów...

Opis Przeszłość / Le Passe

Kiedy Marie (Bérénice Bejo) prosi Ahmada (Ali Mosaffa), aby przyjechał do Francji w celu wypełnienia i ostatecznego podpisania dokumentów rozwodowych, ten od razu się na to zgadza. Mimo tego, że od ich rozstania minęły niemal 4 lata, on również chce doprowadzić całą sprawę do końca. Zwłaszcza, że Marie zależy na tym, ponieważ rozwód umożliwi jej małżeństwo z Samirem (w tej roli Tahar Rahim), właścicielem pralni.

Przyjazd Ahmada uruchamia jednak machinę, której nic już nie może zatrzymać, a widzowie stają się świadkami wciągającej opowieści o ludzkich słabościach, niesamowitych zwrotów akcji oraz zaskakujących wydarzeń.

Asghar Farhadi jest reżyserem i autorem scenariusza, który nie pozwala swoim odbiorcom nawet na moment odpoczynku. Fabuła, mimo tego, że wydaje się to nie możliwe, staje się coraz bardziej zagmatwana. Pojawiają się nowe wątki i tajemnice z przeszłości, które determinują nie tylko teraźniejszość, ale również przyszłość.

Widz pod koniec seansu sam już nie wie, komu może zaufać, kto jest tutaj kłamcą, a kto prawym bohaterem, a nawet wtedy, kiedy wydaje mu się, że potrafi to ocenić i tak koniec będzie dla niego ogromnym zaskoczeniem. Przeszłość – to wspaniałe widowisko, którego nie może przegapić żaden miłośnik dobrego, mocnego i emocjonalnego kina.

Film Le Passe otrzymał 10 nominacji do nagród filmowych, przy czym w 3 odebrał najwyższą nagrodę m.in. Nagroda Jury Ekumenicznego, Złota Palma i National Board of Review.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze