plakat filmu Przed północą / Before Midnight

Przed północą / Before Midnight

Kraj produkcji:

Premiera: 28 czerwca 2013

Aktorzy: ,

Opis: Jesse (Ethan Hawk) i Celine (Julie Deply) to bohaterowie filmów: Przed wschodem słońca i Przed zachodem słońca. Teraz znów spotykamy ich w...

Opis Przed północą / Before Midnight

Jesse (Ethan Hawk) i Celine (Julie Deply) to bohaterowie filmów: Przed wschodem słońca i Przed zachodem słońca. Teraz znów spotykamy ich w Przed północą, kiedy jako małżeństwo z 20 – letnim stażem spędzają wakacje w Grecji.

Nie ma już tutaj miejsca na romantyczne westchnięcia, pasję i zauroczenie drugim człowiekiem. Teraz w ich związku nadszedł czas na rozliczenie się z wzajemnych pretensji, problemów i oskarżeń. Film Richarda Linklatera nie bez powodu uważa się za doskonałe studium pomiędzy dwojgiem ludzi, których połączyło głębokie uczucie. Zarówno Hawk, jak i Deply wcielili się w swoje role z niespotykaną wrażliwością i zaangażowaniem. Nawet w najtrudniejszych scenach nie ma miejsca na fałsz, natomiast są one przepełnione emocjami, szczerymi gestami, nierzadko cierpieniem i rezygnacją.

Przed północą to romans, który przeistacza się w dramatyczną opowieść o tym, jak trudno czasem jest żyć z drugą osobą, nawet wtedy, kiedy łączące ich uczucie jest prawdziwe i niezwykle trwałe. Na pewno nie jest to film łatwy w odbiorze, ale skłania widza do refleksji. Czy jest to gorzka refleksja, czy może puenta dająca nadzieję? O tym, muszą przekonać się już sami widzowie podczas seansu.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze