plakat filmu Piękna i Bestia / Beauty and the Beast

Piękna i Bestia / Beauty and the Beast

Kraj produkcji:

Premiera: 17 marca 2017 (Polska) 23 lutego 2017 (świat)

Aktorzy: , ,

Opis: Emma Watson i Dan Stevens w jeszcze bardziej widowiskowej i efektownej wersji o pięknej dziewczynie i bestii. Hit w reżyserii Bill'a Condon podbija...

Opis Piękna i Bestia / Beauty and the Beast

Emma Watson i Dan Stevens w jeszcze bardziej widowiskowej i efektownej wersji o pięknej dziewczynie i bestii. Hit w reżyserii Bill’a Condon podbija serca na całym świecie.

Dzieło wytwórni Disneya już teraz można ogłosić przebojem roku. Tylko z pierwszym weekendowym otwarciem wpływy z biletów wyniosły ponad 180 mln dolarów. W wielu krajach jest niekwestionowanym liderem w kategorii zagraniczne otwarcia. To najlepszy debiut baśniowy Disneya – a to dopiero początek.

Bella (Emma Watson) mieszka we francuskiej wsi. Dni spokojne przeplatają się z tymi, o których wolelibyśmy zapomnieć. Ale nic nie zapowiada takiego splotu wydarzeń. Pewnego nieoczekiwanego dnia ojciec dziewczyny Maurycy (Kevin Kline) zostaje porwany i uwięziony w pałacu bezlitosnej bestii (Dan Stevens). Bella natychmiast postanawia odnaleźć ojca, szukając zamku, w którym został uwięziony.

Kochająca córka ofiaruje bestii swe życie, w zamian za uwolnienie jego ojca. Bestia zgadza się na wymianę i w przeciwieństwie do tego co myślała Bella, potwór nie więzi jej w lochu. Wręcz odwrotnie zamieszkuje w bogato zdobionej komnacie pełnej magicznych przedmiotów takich jak: zegar Trybik, świecznik Płomyk, czy miotełka Puf Puf.

Ale ojciec Belli nie mógł pogodzić się z tym co ich spotkało. Maurycy prosi o pomoc w uwolnieniu jego córki ze szpon bestii, zakochanego w Belli myśliwego Gastona (Luke Evans). Ten zgadza się bez wachania…

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze