plakat filmu Nieracjonalny mężczyzna / Irrational Man

Nieracjonalny mężczyzna / Irrational Man

Kraj produkcji:

Premiera: 14 sierpnia 2015 (Polska) 15 maja 2015 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Joaquin Phoenix i Emma Stone w słodko-gorzkiej komedii Woody'ego Allena. O szukaniu sensu i radości w życiu. Abe Lucas (Joaquin Phoenix) jest...

Opis Nieracjonalny mężczyzna / Irrational Man

Joaquin Phoenix i Emma Stone w słodko-gorzkiej komedii Woody’ego Allena. O szukaniu sensu i radości w życiu.

Abe Lucas (Joaquin Phoenix) jest uznanym profesorem filozofii. Pochodzi z Rhode Island i wraz z upływem czasu doszedł do granicy poczucia sensu. Kiedyś pragnął poznawać, doświadczać. Był zauroczony światem, ciekawy dnia jutrzejszego, dzisiaj przeżywa wewnętrznego problemy. Jego fascynujące podróże odeszły w odległą przeszłość i zamieniły się w alkoholizm i depresję. Wszystko co do tej pory osiągnął uważa, że jest pozbawione sensu.

Jednego dnia grzęźniesz w problemach nie do rozwiązania

By zmienić otoczenie podejmuje pracę w college’u. W niewielkim mieście, dość szybko zapoznaje dwie kobiety, z którymi ma romans. Rita Richards (Parker Posey) tak jak Abe wykłada na uczelni, podobnie jak mężczyzna przeżywa gorsze chwile w swoim życiu. Jej małżeństwo było porażką i szuka szczęścia w objęciach drugiego mężczyzny. Jill Pollard (Emma Stone) jest wzorową uczennicą i bliską przyjaciółką Abe’a. Dziewczyna mimo iż jest w związku z Roy’em (Jamie Blackley) nie może oprzeć się urokowi Abe’a. Jego osobowość, artystyczna natura i egzotyczna przeszłość w magiczny sposób przyciągają młodą studentkę do swojego profesora. Niczym w bajce trwa ich romans. Abe tak jak kiedyś przeżywa z fascynacją każdy dzień spędzony a Jill. Jego coraz większe problemy psychiczne nie odstraszają Jill a nawet wręcz odwrotnie, przyciąga jeszcze mocniej. Jej coraz większe zaangażowanie wywołuje odwrotny kierunek niż mogłoby się wydawać, Abe ją porzuca.

Właśnie w tym momencie, moje życie odzyskało sens.

Woody Allen i tym razem nie zawiódł. Wspaniała gra aktorska, intrygujące i zmuszające do myślenia ale i zabawne dialogi, ciekawie opowiedziana historia to domena wybitnego reżysera. Joaquin Phoenix przytył 15 kilogramów do roli Abe. Sceny do filmu nagrywano w miastach: Newport, Portsmouth, Richmond, Cranston, Jamestown, Pawtucket i Providence (Rhode Island, USA).

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja