plakat filmu Nazywam się Khan / My name is Khan

Nazywam się Khan / My name is Khan

Kraj produkcji:

Premiera: 16 kwietnia 2010 (Polska), 12 lutego 2010 (Świat)

Aktorzy: , , ,

Opis: Historia młodego muzułmanina Rizvan Khan (Shah Rukh Khan) posądzonego o działalność terrorystyczną. Wraz z żoną Mandira (Kajol) chce odbyć...

Opis Nazywam się Khan / My name is Khan

Historia młodego muzułmanina Rizvan Khan (Shah Rukh Khan) posądzonego o działalność terrorystyczną. Wraz z żoną Mandira (Kajol) chce odbyć lot samolotem z San Francisco do Waszyngtonu, zostaje jednak zatrzymany przez policję. Jego nazwisko Khan budzi podejrzenia.

W tym miejscu cofamy się do jego dzieciństwa, wieku młodzieńczego, małżeństwa, aż do akcji na lotnisku. Dodatkowym aspektem jest choroba głównego bohatera, który cierpi na zespół Aspergera, co znacznie utrudnia mu relacje z ludźmi i tym samym funkcjonowanie w społeczeństwie.

Mimo tych okoliczności wspierany przez kochającą żonę, postanawia spotkać prezydenta Stanów Zjednoczonych i osobiście wyjaśnić mu nieporozumienie i tym samym odzyskać dobre imię.

Utrzymany w stylu słynnego „Slumdoga. Milionera z ulicy” raczej nietypowe kino bollywood w reżyserii Karana Johara, twórcy „Czasem słońce, czasem deszcz”.

Gwiazdy kina indyjskiego Shah Rukh Khan (Czasem słońce, czasem deszcz, Om Shanti Om), Koja (Ty i ja, Miłość ma wiele imion) i muzyka Shankar-Ehsaan-Loy to gwarancja dobrego kina.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja