plakat filmu Nasze wielkie rodzinne wesele / Our Family Wedding

Nasze wielkie rodzinne wesele / Our Family Wedding

Kraj produkcji:

Premiera: 25 czerwca 2010 (Polska) 12 marca 2010 (świat)

Aktorzy: , ,

Opis: Lucia przerywa studia prawnicze i postanawia wyjść za Marcusa. Mają ambitne plany aby wspólnie podjąć pracę w ramach projektu "Lekarze bez...

Opis Nasze wielkie rodzinne wesele / Our Family Wedding

Lucia przerywa studia prawnicze i postanawia wyjść za Marcusa. Mają ambitne plany aby wspólnie podjąć pracę w ramach projektu „Lekarze bez granic” w azjatyckim Laosie.

I kocham to. Wyobraź sobie tato, że kocham to, co robię.

Przyszła mężatka pochodzi z tradycyjnej latynoskiej rodziny. Lucia (America Ferrera) stara się być wierna rodzinie i pamiętać o swoim pochodzeniu. Marcus (Lance Gross) w przeciwieństwie do swojej ukochanej, raczej nie odczuwa aż tak dużej więzi pokoleniowej. Przyszedł czas aby ogłosić swoje zaręczyny i w tym celu organizują kolację zapoznawczą dla rodziców. Już na początku dobrze zapowiadającego się wieczoru okazuje się, że ojcowie zakochanych mają ze sobą coś wspólnego. Mężczyźni Brad (Forest Whitaker) i Miguel (Carlos Mencia) spotkali się przy okazji holowania samochodu jednego z nich i od tej pory raczej nie darzą siebie większym szacunkiem. Szybko dochodzi do kłótni między rodzicami, a młodzi próbują załagodzić sytuację. W dodatku to właśnie rodzice mają zorganizować wesele, a za ślub odpowiedzialni będą przyszli małżonkowie.

I jeśli nadal mnie chcesz, to moglibyśmy…
Moglibyśmy pojechać dziś do Vegas, pobrać się.

Film w reżyserii Rick’a Famuyiwa to romantyczna komedia ślubna, w której nie zabraknie pikantnych scen i ostrych dialogów. Duży nacisk został położony na pokazanie rodziny pary młodej, zwłaszcza ojców, którzy nie są zadowoleni z decyzji swoich dzieci o wyborze partnerów. Prowadzi to do bardzo zabawnych sytuacji, z podtekstem kulturowy. Uprzedzenia i stereotypy, które są widoczne zwłaszcza w religijnej latynoskiej rodzinie Lucii ze względu na pochodzenie Marcusa, który jest afroamerykaninem. Czy tak różniące się rodziny będą wstanie zapomnieć o uprzedzeniach i wznieść się ponad swoje przekonania? Czy miłość dowiedzie o swojej sile i zwycięży?

Główne role zagrali, laureat Oscara Forest Whitaker i znany komik Carlos Mencia. W postać Lucii wcieliła się America Ferrera. Sceny do filmu kręcono w słonecznym Los Angeles.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze