plakat filmu Moja żona jest aktorką / Ma femme est une actrice

Moja żona jest aktorką / Ma femme est une actrice

Kraj produkcji:

Premiera: 12 września 2001 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Debiut reżyserski francuskiego aktora Yvana Attala, znanego m.in. z dubbingowania głosu Toma Cruise'a. Film z autentycznymi wątkami prywatnego...

Opis Moja żona jest aktorką / Ma femme est une actrice

Debiut reżyserski francuskiego aktora Yvana Attala, znanego m.in. z dubbingowania głosu Toma Cruise’a. Film z autentycznymi wątkami prywatnego życia Attala.

Paryż. Multikulturowa stolica Francji. Zamieszkuje ją ponad 10 tysięcy aktorek. Główny bohater Yvan Yvan (Yvan Attal) jest mężem jeden z nich, Charlotte (Charlotte Gainsbourg). Jednej z bardziej rozpoznawalnych postaci kina. Mimo swojej sławy stara się żyć normalnie, choć popularność nie ułatwia jej tego. Ich wspólne spotkania w restauracji, często przerywane są przez łowców autografów. Plusem jest natomiast to, że policjanci nie wypisują jej mandatów, a restauracje słysząc jej nazwisko od razu rezerwują najlepsze miejsca.

Wszystko toczy się wokół jego żony, i mimo tego znosi to w sposób godny podziwu. W ten sposób żyją z dnia na dzień. Aż pewnego razu pewien nieznajomy mężczyzna zadaje pytanie Yvanowi, co czuje oglądając na ekranie sceny miłosne z udziałem jego żony i czy nie jest wtedy zazdrosny. I wtedy coś się w nim zmienia. Dotąd nigdy nie zagłębiał się w poszukiwaniu tego rodzaju odpowiedzi. Teraz natomiast wszystko się zmieniło. Stał się zazdrosny co przerodziło się w obsesję, która zaczęła niszczyć ich relacje małżeńskie.

Debiut filmowy Yvana Attala został nagrodzony wyróżnieniem do Cezara w dwóch kategoriach: pierwszy film i najlepsza rola drugoplanowa dla Noémie Lvovsky.

Charlotte Gainsbourg jest również prywatnie żoną Attala. Scenariusz autorstwa samego Attala, wskazuje, że sam reżyser mógł mieć podobne problemy z zaakceptowaniem scen miłosnych, gdzie występuje jego żona. I są wynikiem jego doświadczeń. Obraz został doceniony przez publiczność francuską, a Cezary są tylko potwierdzeniem uznania dla reżyserskiego debiutu Attala.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze