plakat filmu Mój niemiecki przyjaciel / El Amigo alemán

Mój niemiecki przyjaciel / El Amigo alemán

Kraj produkcji: ,

Premiera: 13 października 2012 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Zgodnie z przesłaniem jakie zawarł reżyser Jeanine Meerapfel w filmie Mój niemiecki przyjaciel - zarówno miłość jak przyjaźń to bardzo...

Opis Mój niemiecki przyjaciel / El Amigo alemán

Zgodnie z przesłaniem jakie zawarł reżyser Jeanine Meerapfel w filmie Mój niemiecki przyjaciel – zarówno miłość jak przyjaźń to bardzo trudne uczucia, które często wymuszają dokonywanie wyborów. W szczególności niezwykle trudnych gdy na ich drodze pojawia się nazistowskie pochodzenie, antysemityzm i idee wpajane od dziecka przez rodziców.

Akcja filmu rozgrywa się u schyłku lat pięćdziesiątych w Buenos Aires a później w latach sześćdziesiątych już na terenie Niemiec. W rzeczywistości, w której pamięci jeszcze tak wyraźne są wspomnienia minionych czasów wojny żyje Sulamit (Celeste Cid) i jej przyjaciel od dziecka Friedriech (Max Riemelt).

Główna bohaterka to córka żydowskich emigrantów, którym cudem udało się opuścić przygotowującą się do działań wojennych III Rzeszę i uciec w ten sposób od losu tysięcy żydów zamordowanych w komorach gazowych obozów koncentracyjnych. Z kolei Friedriech to syn byłego oficera SS. Między mieszkającymi w sąsiedztwie bohaterami od dziecka zrodziła się olbrzymia przyjaźń, która z wiekiem przeobraziła się w żarliwe uczucie miłości.

Łącząca bohaterów miłość zostaje poddana ciężkiej próbie. Nieświadomy swojego nazistowskiego pochodzenia Friedrich w chwili poznania prawdy o ojcu postanawia zerwać z rodziną wszelkie kontakty. Opuszcza Buenos Aires, by w Niemczech podjąć studia. Tam staje się zaangażowanym działaczem politycznym. W ślad za swoim ukochanym wyrusza również Sulamit. Jednak w Niemczech czeka na nią już nie ten sam Friedriech. W życiu młodzieńca zaangażowanego w młodzieżową rewolucję nie ma już miejsca ani na miłość ani na Sulamit.

Czy Sulamit uda się odzyskać ukochanego? Czy miłość przetrwa tak ważne dla obojga wydarzenia polityczne? Jak skończy się związek żydówki z synem nazisty, kata, który przyczynił się podczas wojny do wymordowanie europejskiej nacji żydowskiej?

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze