plakat filmu Miss Agent / Miss Congeniality

Miss Agent / Miss Congeniality

Kraj produkcji:

Premiera: 22 grudnia 2000 (USA)

Aktorzy: , , ,

Opis: Wybory Miss USA, największe święto wszystkich amerykańskich piękności, liczy sobie już przeszło 50 lat. Aktualnie ma poważne problemy....

Opis Miss Agent / Miss Congeniality

Wybory Miss USA, największe święto wszystkich amerykańskich piękności, liczy sobie już przeszło 50 lat. Aktualnie ma poważne problemy. Organizatorzy imprezy otrzymali pogróżkę o planowanym podłożeniu bomby od jednego z najgroźniejszych przestępców – człowieka o pseudonimie „Obywatel”. Tropem inicjowanych przez niego wybuchów, strzelanin i podpaleń, które terroryzują cały kraj, podąża FBI. Istnieje szansa, że przestępca wreszcie trafi do więzienia. Jaki jest plan działania? Prosty. Wystarczy podstawić jednego z agentów w roli uczestniczki konkursu. Następnie dogadać się z jury , aby agentka przetrwała na scenie do ostatniego etapu. Ale najpierw trzeba znaleźć odpowiednią kandydatkę. A to nie będzie proste. W grupie wyłonionej przez komputer znalazły się same niezbyt atrakcyjne agentki FBI, z wyjątkiem Specjalnej Agentki Gracie Hart.
Na ekranie komputera wygląda doskonale, nawet w kostiumie kąpielowym. W sukni wieczorowej mogłaby nabrać każdego, gdyby tylko rozczesała włosy. Problem w tym, że Gracie nie używa grzebienia, a w jej szafie nie ma eleganckiej sukni, nie wspominając o butach na wysokim obcasie. Według opinii kolegi po fachu, agenta Erica Matthewsa, Gracie jest zwyczajnym „flejtuchem”. Ona sama nie zamierza brać udziału w konkursie, którego uczestniczki wdzięcznie określa „grupą wypychaczy bikini, które marzą tylko i wyłącznie o pokoju na świecie”. Niestety, szefowie Gracie mają inne zdanie i dziewczyna zmuszona jest poddać się ich rozkazom. Aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, Biuro postanawia zatrudnić specjalnego konsultanta Victora Mellinga. Jego zadaniem będzie opracowanie nowego wizerunku Gracie i zamienienie jej z mało kobiecej agentki w idealną kandydatkę na Wybory Miss. Przed Victorem nie lada zadanie.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze