plakat filmu Manolete

Manolete

Kraj produkcji: , , ,

Premiera: 28 czerwca 2010

Aktorzy: , ,

Opis: Film opowiada o życiu jednego z najsłynniejszych hiszpańskich torreadorów Manuela Rodrigeueza Sancheza, tytułowego Manolete, którego wielbiła...

Opis Manolete

Film opowiada o życiu jednego z najsłynniejszych hiszpańskich torreadorów Manuela Rodrigeueza Sancheza, tytułowego Manolete, którego wielbiła cała Hiszpania.

To opowieść o żarliwej miłości poskramiaczy byków do hiszpańskiej aktorki Lupe Sino (Penélope Cruz). Akcja filmu przenosi widza do przepięknych rejonów Hiszpanii i pozwala mu razem z głównymi bohaterami odwiedzić Sevillę, Linares i rodzinne miasto torreadora Kordobę. Namiętny, jak również szalenie burzliwy romans stał się inspiracją Manuela Rodrigeueza Sancheza do podejmowania coraz większego ryzyka podczas najbardziej spektakularnych widowisk na arenie.

Jednak miłość a za jej przyczyną dążenie do podniesienia coraz wyższego poziomu adrenaliny podczas walki byka doprowadziła głównego bohatera do tragicznej śmierci. Dramatyzmu burzliwego życia Manolete (Adrien Brody) dodał fakt niezaakceptowania przez charyzmatyczną matkę torreadora wybranki jego serca, która nawet w chwili śmierci ukochanego nie została dopuszczona do jego łoża, żeby móc pożegnać największą miłość swojego życia.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja