plakat filmu Kurczak ze śliwkami / Poulet aux prunes

Kurczak ze śliwkami / Poulet aux prunes

Kraj produkcji: ,

Premiera: 28 grudnia 2012

Aktorzy: , ,

Opis: Fabuła filmu rozgrywa się w Teheranie pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku i opowiada niesamowitą historię Nasser-Aliego -...

Opis Kurczak ze śliwkami / Poulet aux prunes

Fabuła filmu rozgrywa się w Teheranie pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku i opowiada niesamowitą historię Nasser-Aliego – utalentowanego wirtuoza gry na tarze czyli klasycznym, perskim instrumencie.

W trakcie małżeńskiej kłótni, żona muzyka niszczy w nerwach jego ukochany instrument. Nie mogąc znaleźć identycznie brzmiącej tary, Nasser-Ali (Mathieu Amalric) pogrąża się w marazmie i nie widzi sensu dalszego życia. Kładzie się do łóżka i czeka na śmierć. Przez kilka dni nawiedzają zrozpaczonego utratą instrumentu stanowiącego jedyną radość życia muzyka sny, które przenoszą go do czasów młodości oraz beztrosko spędzanych chwil. W agonii udaje mu się nawiązać kontakt z perskim Aniołem śmierci – Azraelem, który chcąc pokazać z czego Nasser-Ali dobrowolnie rezygnuje wyjawia przyszłość jego dzieci. Konający wirtuoz na łożu śmierci, zaczyna rozumieć, że swój geniusz oraz inspirację muzyczną zawdzięcza wspaniałej historii miłosnej, którą przeżył.

Po tygodniu apatii i rozważań nad swoim życiem oddaje się w ramiona śmierci.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze