plakat filmu Książę nie z tej bajki / Au bout du conte

Książę nie z tej bajki / Au bout du conte

Kraj produkcji:

Premiera: 26 lipca 2013 (Polska) 14 lutego 2013 (świat)

Aktorzy: , ,

Opis: Laura (Agathe Bonitzer) jest 24 – letnią kobietą, która marzy o poznaniu swojego wymarzonego wybranka. Jednak jej życie nie układa się...

Opis Książę nie z tej bajki / Au bout du conte

Laura (Agathe Bonitzer) jest 24 – letnią kobietą, która marzy o poznaniu swojego wymarzonego wybranka. Jednak jej życie nie układa się zgodnie z jej marzeniami, aż do czasu, kiedy na jednym z przyjęć poznaje Sandro (Arthur Dupont).

Same okoliczności spotkania, każą wierzyć Laurze w to, że właśnie na jej drodze pojawił się mężczyzna, który realizuje wszystkie jej oczekiwania. Jednak niedługo potem na jej drodze, pojawia się Maxime (Benjamin Biolay), który równie dobrze mógłby być urzeczywistnieniem jej pragnień. Laura musi zweryfikować swoje oczekiwania i wybrnąć z tej trudnej sytuacji. Czy powiedzenie dotyczące życia, jak w bajce, naprawdę ma podstawy? A może jednak bajkowe życie, również ma swoje problemy, postaci z bajek mają wady itp.?

Agnes Jaoui doskonale pokazał to, że współczesna baśń, mogłaby wyglądać zupełnie inaczej, niż pamiętamy to z naszego dzieciństwa. Zaadaptowanie znanych z różnych baśni elementów, było świetnym zabiegiem, który sprawił, że „Księcia nie z tej bajki” ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Dobór aktorów oraz specyficzna stylistyka są z pewnością wyjątkową domeną tej ciekawej produkcji. Zdecydowanie jest to jedna z najciekawszych francuskich komedii ostatnich lat.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze