plakat filmu Kochanek królowej / Kongelig Affaere, En

Kochanek królowej / Kongelig Affaere, En

Kraj produkcji: , , ,

Premiera: 21 września 2012

Aktorzy: , ,

Opis: Fabuła filmu przenosi widza w epokę oświecenia i rozgrywa się na duńskim dworze. Historia nawiązuje do prawdziwych wydarzeń i opowiada o...

Opis Kochanek królowej / Kongelig Affaere, En

Fabuła filmu przenosi widza w epokę oświecenia i rozgrywa się na duńskim dworze. Historia nawiązuje do prawdziwych wydarzeń i opowiada o związku młodej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej z dość wypływowym w ówczesnych czasach zaufanym poplecznikiem króla Johannem Friedrichem Struensee.

Nierozumiana przez męża króla Chrystiana VII, cierpiącego na chorobę psychiczną, jego macochę oraz cały dwór, jak również zagubiona w nowej rzeczywistości w jakiej przyszło jej żyć. Matylda szuka zrozumienia u Johanna i szybko wpada w pułapkę prawdziwej namiętności. Ich związek doprowadza nie tylko do rewolucji pałacowej ale w rezultacie do rozwodu pary królewskiej.

Scenariusz filmu w doskonały sposób przenosi widza do czasów monarchii i w jednoznaczny sposób pokazuje knucie intryg przez przeciwników wprowadzania reform mających na celu poprawę bytu poddanych.

Plan wprowadzenia reform niszczy macocha Chrystiana VII wraz ze swoimi poplecznikami ujawniając namiętny romans królowej z otwartym na zmianę dotychczasowo obowiązujących dekretów reformatora.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze