plakat filmu Hemingway i Gellhorn / Hemingway & Gellhorn

Hemingway i Gellhorn / Hemingway & Gellhorn

Kraj produkcji:

Premiera: 25 maja 2012

Aktorzy: , ,

Opis: Historia opowiedziana w filmie to próba przeniesienia na ekran barwnego życia słynnego pisarza Ernesta Hemingwaya oraz dziennikarki i...

Opis Hemingway i Gellhorn / Hemingway & Gellhorn

Historia opowiedziana w filmie to próba przeniesienia na ekran barwnego życia słynnego pisarza Ernesta Hemingwaya oraz dziennikarki i korespondentki wojennej Marthy Gellhorn. Te dwie niezwykłe postacie stworzyły jedno z najciekawszych a zarazem najburzliwszych małżeństw literackich dwudziestego wieku, z losami którego warto się zapoznać.

Ta jedna z najsłynniejszych par małżonków spotkała się w drugiej połowie lat trzydziestych. Film przedstawia ich wspólne losy od chwili wyjazdu do Hiszpanii ogarniętej wojną domową. Możliwość uczestniczenia tak wyjątkowych postaci w największych konfliktach współczesnych im czasom, umożliwiła relacjonowanie na gorąco bieżącej sytuacji na frontach wojennych. Na tle zbrojnych konfliktów między kochankami toczyła się również zażarta i pełna ofiar o charakterze moralnym walka, której niestety nie zdołali przetrwać.

Niesamowita kreacja aktorska jak również doskonale odzwierciedlona historia reportów wojennych została doceniona przez krytyków filmowych, a film otrzymał aż piętnaści nominacji do nagrody Emmy.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze