plakat filmu Firmowa Gwiazdka / Office Christmas Party

Firmowa Gwiazdka / Office Christmas Party

Kraj produkcji:

Premiera: 9 grudnia 2016 (Polska) 7 grudnia 2016 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Znakomita propozycja dla zimowych smutasów. Komedia z Jennifer Aniston i Jasonem Batemanem sprawi, że w kilka sekund wkręcicie się w wir...

Opis Firmowa Gwiazdka / Office Christmas Party

Znakomita propozycja dla zimowych smutasów. Komedia z Jennifer Aniston i Jasonem Batemanem sprawi, że w kilka sekund wkręcicie się w wir szampańskiej zabawy w pewnej szacownej firmie.

Niezła gratka dla tych, którzy w trakcie rutynowych zajęć chcieliby się choć na chwilę oderwać od obowiązków. Firmowa Gwiazdka – spodoba się kinomanom, których wciągnęły „Listy do M.” kolejne części „Kac Vegas” i „Zły Mikołaj”: żart goni tu żart, akcja ani na chwilę nie zwalnia, niespodzianek jest w bród, w dodatku aktorzy dają z siebie wszystko, by utrzymać naszą uwagę. Na szczególne oklaski zasługuje grająca wyjątkowo wredną CEO Jennifer Aniston, mogąca konkurować z samą Meryl Streep, jaką pamiętamy z komedii „Diabeł ubiera się u Prady”. A teraz do rzeczy.

Na ratunek korporacji

Ta skądinąd sympatyczna komedia nie zaczyna się wesoło. Oto zamożny pracownik pewnej znanej firmy, niejaki Josh (Jason Bateman), staje na krawędzi – i to dosłownie.

Mary na imprezę gwiazdkową zakłada sweterek z symbolami wszystkich religii.

Właśnie podpisał papiery rozwodowe, żona pozbawiła go absolutnie wszystkiego, łącznie z ostatnim groszem na koncie. Znajduje pociechę w pracy, w dodatku przyjaźni się ze swoim nieco dziecinnym (na szczęście w dobrym tego słowa znaczeniu) szefem Clayee (T.J. Miller) i specjalistką od komputerów Tracey (Olivia Munn). Razem wpadają na pomysł podniesienia notowań firmy.

Zwariowany Clay (T.J. Miller) wydaje ostatni grosz na i zapewnienie swoim pracownikom atrakcji. Są nawet renifery!

Niestety, wszystkie dobre pomysły torpeduje oschła, pozbawiona poczucia humoru i choćby cienia ludzkich odruchów pani dyrektor Carol (rewelacyjna Aniston), prywatnie siostra Claya. Podczas nieoczekiwanej wizyty u brata posuwa się dalej niż zwykle – zakazuje swoim podopiecznym organizowania corocznej imprezy gwiazdkowej. Dlaczego? Bo to marnowanie pieniędzy – ot, co. tymczasem – choć trudno w to uwierzyć – od owego przyjęcia (czyli pokazania ludzkiego oblicza korporacji) zależy, czy wpływowy klient Walter (Courtney B. Vance) wesprze wprowadzenie w życie pomysłu, mogącego znacząco wpłynąć na wizerunek firmy. I tu zaczyna się galimatias – rozwodnik Josh, jego szef i przyjaciel Clay, wiecznie zaaferowana kultywatorka równych praw dla wyznawców wszystkich religii Mary (Kate McKinnon) oraz dziewczyna od komputerów Tracey postanawiają zorganizować imprezę wbrew woli Carol. Czy uda im się oczarować Waltera? Spodziewajcie się niebezpiecznych substancji w drinkach, niedbających o dobre maniery dj-ów, tańca, hulanek, swawoli i brawurowej akcji ratowania Claya. Pyszna zabawa!

Carol jest przerażona tym, w co zamienia się impreza zorganizowana przez Claya i Josha.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja