plakat filmu Dirty Dancing

Dirty Dancing

Kraj produkcji:

Premiera: 12 maja 1987 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Kultowa już historia miłosna, pewnej młodej dziewczyny, która wraz z rodzicami i siostrą przyjechali do luksusowego apartamentu na wakacje....

Opis Dirty Dancing

Kultowa już historia miłosna, pewnej młodej dziewczyny, która wraz z rodzicami i siostrą przyjechali do luksusowego apartamentu na wakacje.

Baby (Jennifer Grey), bo tak ma na imię nasza urocza bohaterka, poznaje równie przystojnego trenera tańca John’ego (Patrick Swayze). Młodzi ludzie pełni pragnień, muzyka i taniec – wypełniający całą przestrzeń.

Historia zakochanych można potraktować również jako pretekst do opowiedzenia prawd, z którymi spotykamy się na co dzień. Przedstawienie swoich wizji dotyczących świata, idei moralnych oraz teorii nawet można pokusić się o stwierdzenie, że filozoficznych.

Baby uczy swojego ukochanego, że warto jest walczyć o wzniosłe idee, swoje własne szczęście, nawet w sytuacji wydawałoby się bez wyjścia. Choć nasza bohaterka jest osobą młodą, mimo tego udaje się jej wytłumaczyć swojemu ojcu, że jego ideały, które głosi tak ochoczo – jemu samemu bardzo trudno jest wprowadzić w życie.

Zakochująca się para i w tle piosenka „Hungry eyes” – to doskonałe połączenie akcji i muzyki.

To jak najbardziej film godny polecenia. Mimo swojej premiery w 1987 roku, nadal nie ustępuje najnowszym produkcjom. Możemy popłakać ze wzruszenia, złości, wczuć się w rolę i dać się porwać emocji. Oprócz wątku miłosnego, film skłania do refleksji na temat życia, wartości moralnych oraz przekazuje pewne prawdy, z którymi nie musimy się zgadzać. Ale które warto poznać. Dużym plusem jest końcowy, pozytywny morał, iż mimo przeciwności powinniśmy podjąć walkę o nasze marzenia. Doskonała kreacja pary: Patrick Swayze i Jennifer Grey to nie jedyne zalety i powody by młodsze pokolenie sięgnęło po ten już kultowy film.

Film z muzyką, która w 1988 roku zdobyła Oskara i Złoty Glob. Wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, zasługuje na szczególne podkreślenie a piosenka w wykonaniu P. Swayze pt. She’s Like the Wind, będziemy pamiętać jeszcze długo po zakończeniu seansu.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze