Czekolada: słodki przepis na życie – recenzja

Czekolada: słodki przepis na życie – recenzja

W pewnym małym francuskim miasteczku Lasquenet pojawia się Vianne Rocher (Juliette Binoche) wraz z córką (Victoire Thivisol). Ta tajemnicza kobieta mimo okresu jakim jest Wielki Post postanawia otworzyć w miasteczku cukiernie, czym wywołuje gniew przywiązanego do zasad burmistrza, hrabiego de Reynauda (Alfred Molina).

Tak wygląda początek filmu opartego na książce pod tym samym tytułem, autorki Joanny Harris. Jest on może zwyczajny jednak dalszy rozwój akcji i pojawienie się kolejnych postaci granych przez sławy kina takie jak choćby Johnny Deep (Roux) i Judi Dench (Armande Voizin) ukazuje nam interesujący obraz tego co dzieje się „za ścianami” domów mieszkańców tego małego miasteczka na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Główna bohaterka za pomocą czekoladowych wyrobów, które sama produkuje według receptur swej matki stara się wprowadzić trochę zmian w życie poznanych osób. Dzięki doskonałej grze aktorskiej i dobrze skonstruowanym dialogom z łatwością można wsiąknąć w atmosferę i sytuacje poznawanych bohaterów. Wątków, które się pojawiają jest wiele, a każdy jest interesujący – sprawa męża bijącego żonę, przypływających cyganów oraz w końcu delikatnie i z wyczuciem poprowadzona historia miłosna między Vienne i Roux.

Na pochwałę zasługuje również doskonałe uchwycenie piękna francuskiego miasteczka z połowy XX w. oraz odwzorowanie strojów i panujących obyczajów.

Czekolada jest filmem bardzo dobrym, który spodoba się osobom lubiącym nostalgiczny i trochę magiczny klimat. Po seansie będzie prześladować każdego smak i zapach czekolady.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze