plakat filmu Coś pięknego / La prima cosa bella

Coś pięknego / La prima cosa bella

Kraj produkcji:

Premiera: 9 marca 2012 (Polska) 15 stycznia 2010 (świat)

Aktorzy: , , ,

Opis: Komedia w reżyserii Paolo Virzìego Coś pięknego była włoskim kandydatem do Oscara. Miasteczko Livorno na włoskim wybrzeżu na początku lat...

Opis Coś pięknego / La prima cosa bella

Komedia w reżyserii Paolo Virzìego Coś pięknego była włoskim kandydatem do Oscara. Miasteczko Livorno na włoskim wybrzeżu na początku lat 70. Letniego wieczora Anna Nigiotti (Micaela Ramazzotti) zostaje wybrana „Miss Mamma” w lokalnym konkursie piękności.

Jednak nie staje się to dla niej początkiem lepszego życia, wręcz przeciwnie. Jej mąż Mario (Sergio Albelli) w szale zazdrości wyrzucą ją i dwójkę ich dzieci – Bruna (Valerio Mastandrea) i Valerię (Claudia Pandolfi) – z mieszkania. Tak zaczyna się pełna przygód odyseja bohaterów, która prowadzić będzie od willi milionerów i planów filmowych, przez zaplecza sklepów i obskurne klitki z powrotem do rodzinnego domu.

Niezwykłą historię włoskiej rodziny poznajemy poprzez wspomnienia jej członków, którzy po wielu latach rozłąki spotykają się ponownie, by odkryć tajemnice z przeszłości. „Coś pięknego”, to opowieść o sile rodzinnych więzów i odnajdywaniu radości z życia, które choć potrafi być bolesne nigdy nie przestaje być piękne.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze