plakat filmu Bezsenność w Seattle / Sleepless in Seattle

Bezsenność w Seattle / Sleepless in Seattle

Kraj produkcji:

Premiera: 25 czerwca 1993 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Jonah dzwoni pod wpływem impulsu do radia i opowiada historię swojego taty, dodając prośbę że chciałby mieć nową mamę. Tak wzruszające...

Opis Bezsenność w Seattle / Sleepless in Seattle

Jonah dzwoni pod wpływem impulsu do radia i opowiada historię swojego taty, dodając prośbę że chciałby mieć nową mamę.

Tak wzruszające wyznanie 8-letniego chłopca wywołało lawinę telefonów. Wśród licznych kobiet jedną ze słuchaczek okazała się Annie (Meg Ryan).

Zacznijmy od krótkiej historii, poznajmy w takim razie tatusia. Sam (Tom Hanks) bo o nim mowa, jest architektem, wraz z wspomnianym już synem mieszkają w Seattle. Od kiedy zmarła jego żona sam wychowuje Jonaha (Ross Malinger). Jak łatwo się domyślić, pogodzenie wymagającej pracy jaką jest architektura wraz o wychowywaniem dziecka nie należy do najprostszych. Bardzo kochał swoją żonę, wciąż o niej czule wspomina, nie da się ukryć, że bardzo mocno dokucza mu samotność. Małemu chłopcu również brakuje mamy. Pod wpływem impulsu, pewnego wieczoru Jonah dzwoni do radia, audycja jest na żywo.Opowiada swoją historię, o zmarłej mamie, samotnym ojcu, dodając, że chciałby aby jego tata znalazł nową żonę a on miał mamę. Wzruszające wyznanie poruszyło wielu ludzi. Sam zostaje wprost zasypany lawiną listów od ewentualnych kandydatek na żonę. Tej samej audycji słucha również przygotowująca się do ślubu Annie, która jest dziennikarką Baltimore. Zaciekawiona usłyszaną historią również pisze list. Mimo sprzeciwu ojca chłopiec odpisuje na list Annie i umawia ich na randkę. Magiczne walentynki na szczycie Empire State Building.

Znakomita ścieżka muzyczna, nie zabrakło – As Time Goes Bye znane z Casablanki, Stardust w wykonaniu Nat King Cole’a, Stand By Your Man – Tammy Wynett, When I Fall In Love – duetu Celine Dion–Clive Griffin. Wraz z doskonałą obsadą – to przepis na kultowy już film.

Początek lat 90 to w kinie bum na komedie romantyczne – jednym z sukcesów dekady jest właśnie film Bezsenność w Seattle. Późniejsze filmy często korzystają ze schematów zaczerpniętych z filmu w reżyserii Nory Ephron. Wyróżniony wieloma nagrodami, m.in. przez: Amerykański Instytut Filmowy oraz liczne nominacje: Oscar, Złote Globy, BAFTA, MTV, Amerykańska Gildia Scenarzystów.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze