plakat filmu Ave / Avé

Ave / Avé

Kraj produkcji:

Premiera: 17 maja 2011 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Niezwykle zaskakująca próba przedstawienia życia współczesnych, bułgarskich nastolatków, między którymi budzi się niespodziewane uczucie....

Opis Ave / Avé

Niezwykle zaskakująca próba przedstawienia życia współczesnych, bułgarskich nastolatków, między którymi budzi się niespodziewane uczucie. Którymi targają niezwykle intensywne emocje.

Wbrew pozorom ich świat nie jest tak piękny jak z hollywoodzkiego serialu.

Kamen, w którego postać wcielił się Ovanes Torosian pozostawia swoją pracownię w szkole artystycznej i wyrusza z Sofii autostopem na pogrzeb przyjaciela. Na swojej drodze spotyka niezwykłą dziewczynę. Ava – wręcz w mistrzowski sposób odegrana przez Anjela Nedyalkova – roztacza wokół swojej osoby aurę tajemniczości. Na początku wspólnej drogi wyjaśnia chłopakowi, że wybrała się z wizytą do babci.

Z czasem jednak jej opowieść ulega ciągłej transformacji. Razem z ilością przebytych kilometrów bardzo wygadana i sprawiające wrażenie pewności siebie Ava opowiada milczącemu chłopakowi kolejne historie. W Kamienie zdruzgotanym śmiercią przyjaciela, który nie mogąc poradzić sobie z problemami popełnił samobójstwo wywołuje to chęć jak najszybszego pozbycia się towarzyski wspólnej drogi.

Każde z nich tak naprawdę ucieka przed brakiem zrozumienia oraz moralnością. Mimo sprzeczności charakterów między nastolatkami powoli zaczyna rozkwitać tak niechciane przez obojga uczucie.

Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) za Najlepszy debiut z Europy Wschodniej dla Konstantin Bojanov.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze