plakat filmu Adam

Adam

Kraj produkcji:

Premiera: 2009-01-20 (Świat), 2010-02-05 (Polska)

Aktorzy: , ,

Opis: To nie jest zwyczajny film romantyczny o przeszkodach na drodze do ludzkiej intymności. Opowieść o prawdziwej miłości, gdzie baśniowy klimat...

Opis Adam

To nie jest zwyczajny film romantyczny o przeszkodach na drodze do ludzkiej intymności. Opowieść o prawdziwej miłości, gdzie baśniowy klimat przeplata się z surową rzeczywistością.

Adam (Hugh Dancy) to młody mężczyzna cierpiący na zespół Aspergera, czyli mniej dokuczliwą formę autyzmu, charakteryzującą się problemami w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Pewnego dnia Adam, który przez całe życie raczej ukrywał swoją osobę przed innymi, poznaje nową sąsiadkę Beth (Rose Byrne). Niedługo ich wzajemna więź jest wręcz dotykalna. Staje się też jasne, że niezdolność Adama do odczytywania sygnałów niewerbalnych jest poza jego kontrolą. Mimo tego Beth nie ucieka, wręcz przeciwnie, ich znajomość przeradza się w coś większego. Ich wzajemne zainteresowanie małymi krokami zapuszcza korzenie. Ich wydawałoby się niemożliwy związek, pokazuje, jak daleko dwoje tak różnych ludzi, wywodzących się z krańcowych rzeczywistości może sięgnąć w poszukiwaniu niezwykłej więzi.

Musiałem nauczyć się pytać,co myślą inni ludzie.

Czy nie rozumiesz, że kiedy odnajdę ciebie, odnajdę siebie.

Musisz wiedzieć, że dziś i zawsze czekam na ciebie.

Scenariusz i reżyseria Max Mayer. W dwa dni otwierające emisję w USA wpływy ze sprzedaży biletów do kina dały sumę 68 377 dolarów. Nominacje do nagród: Satelity, WFF, Sundance, MFF w Valladolid. Wygrana Nagroda im. Alfreda P. Sloana dla Max’a Mayer.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze