plakat filmu Across the Universe

Across the Universe

Kraj produkcji: ,

Premiera: 4 stycznia 2008 (Polska) 9 września 2007 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: To nie tyle film, ile niezwykłe, muzyczne widowisko. Już samo tło historyczne, czyli Ameryka lat 60–tych jest ciekawostką i atrakcyjnym...

Opis Across the Universe

To nie tyle film, ile niezwykłe, muzyczne widowisko. Już samo tło historyczne, czyli Ameryka lat 60–tych jest ciekawostką i atrakcyjnym elementem.

To właśnie tam Jude (Jim Sturgess) postanawia znaleźć swojego ojca, którego nigdy wcześniej nie widział. Kiedy poznaje uroczą Lucy (Evan Rachel Wood) zakochuje się bez pamięci i razem z nią zaczyna walczyć o pokój, a ich starania nasilają się, kiedy brat Lucy zmuszony jest do wyjazdu i walki w Wietnamie. W całej historii idea pokoju jest bardzo mocno zakorzeniona, przez co daje zupełnie inny wydźwięk wielu znanym utworom muzycznym, które powstawały w tamtym okresie. Wspaniałe kino dla każdego, kto lubi się wzruszyć, zachwycić i bardzo mocno wczuć zarówno w klimat filmu, jak i losy bohaterów, którzy tym razem uwikłani zostali w historię, której bieg nie zawsze zależny był od ich starań. Reżyseria Julie Taymor, wg. scenariusza Dick Clement i Ian La Frenais.

Film otrzymał kilkanaście nominacji m.in.: Oscar za najlepsze kostiumy Albert Wolsky, Złoty Glob za najlepszą komedię lub musical, Grammy w kategorii najlepsza kompilacyjna ścieżka muzyczna w filmie kinowym, telewizyjnym lub innej formie wizualnej.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Comments are closed.

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja
haki holownicze