plakat filmu 500 dni miłości / 500 Days of Summer

500 dni miłości / 500 Days of Summer

Kraj produkcji:

Premiera: 24 lipiec 2009

Aktorzy: , ,

Opis: Prawie półtoraroczny związek to tytułowe pięćset dni miłości, o której nie może zapomnieć główny bohater filmu, Tom Hansen. Prawdziwy...

Opis 500 dni miłości / 500 Days of Summer

Prawie półtoraroczny związek to tytułowe pięćset dni miłości, o której nie może zapomnieć główny bohater filmu, Tom Hansen. Prawdziwy romantyk jakim jest ten młody mężczyzna uważa, że trudno w dzisiejszych czasach przepełnionych pędem za zdobyczami materialnymi znaleźć prawdziwą miłość.

Za obiekt swoich miłosnych westchnień Tom wybrał niedawno zatrudnioną sekretarkę swojego szefa, Summer Finn (Zooey Deschanel). Widz razem z głównym bohaterem przeżywa jego miłosne uniesienie oraz rozkwitające uczucie. Wbrew pozorom zupełnie odmienne charaktery Toma (Joseph Gordon-Levitt) i Summer idealnie zaczynają do siebie pasować jak dwie połówki tego samego jabłka. Bardziej racjonalna Summer związek z Tomam traktuje normalnie natomiast młody mężczyzna z każdym idealizuje obraz swojej ukochanej. Z czasem w ich związku zaczynają pojawiać się pierwsze kłótnie i kochankowie powoli oddalają się od siebie. Obraz prawdziwej Summer zaczyna odbiegać od wyidealizowanego wizerunku jaki stworzył w swojej wyobraźni Tom, który coraz częściej zaczyna zastanawiać się czym jest prawdziwa miłość.

Nie szukam niczego na poważnie

Chcę, żeby wróciła.

Film w reżyserii Marc’a Webb opowiada o młodej kobiecie, która nie wierzy w miłość, dopóki nie spotyka na swej drodze chłopaka, gotowego na wszystko, by zdobyć jej serce. W rolach głównych: Zooey Deschanel (”Jestem na tak”, “Zdarzenie”) i Joseph Gordon-Levitt (”Zakochana złośnica”, „Halloween: 20 lat później”). Nominacje do nagród Złoty Glob, Kryształowa Statuetka, Critics’ Choice, Teen Choice i inne. Wygrane: Independent Spirit, Satelita.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja