plakat filmu 40 dni i 40 nocy / 40 Days and 40 Nights

40 dni i 40 nocy / 40 Days and 40 Nights

Kraj produkcji: , ,

Premiera: 14 czerwca 2002 (Polska) 1 marca 2002 (świat)

Aktorzy: ,

Opis: Matt po ostatnim nieudanym związku, nie może dojść do siebie. Bardzo mocno przywiązał sie do swojej byłej partnerki. W geście desperacji...

Opis 40 dni i 40 nocy / 40 Days and 40 Nights

Matt po ostatnim nieudanym związku, nie może dojść do siebie. Bardzo mocno przywiązał sie do swojej byłej partnerki. W geście desperacji postanawia podjąć wyzwanie: 40 dni bez seksu.

Matta Sulilivana (Josh Hartnett ) to młody, dwudziestokilkuletni projektant stron internetowych. Jego ostatni związek okazał się katastrofą. By myślami uciec od wspomnień, rzuca się w wir niezobowiązujących randek. Ale ostatecznie nadmiar wrażeń, romansów skłania go do podjęcia decyzji o 40 dniowym poście od seksu. Do tej pory Matt raczej był człowiekiem, który lekko traktował zobowiązania. Tym bardziej, że będąc przystojnym mężczyzną nie miał problemów z poderwaniem dziewczyny. A tutaj taka decyzja, przez 40 dni zero czułości, dotykania czy pocałunków. Podobno początki bywają trudne, ale Matt czuje się świetnie, a narzucona dyscyplina okazuje się całkiem znośna. Tylko koledzy zastanawiają się, czy taki rodzaj udręki leży w naturze Matta. Aby wyzwań było mało, to dodatkowo w pracy, nagle jego koleżanki zaczynają z nim flirtować. Ale nawet to nie jest w stanie wyprowadzić go z podjętej decyzji. I wszystko idzie w dobrym kierunku do czasu gdy poznaje Erikę Sutton (Shannyn Sossamon ). To dziewczyna zdecydowanie w jego guście. Wymarzona kobieta, z którą mógłby spędzić resztę życia. Jest zmysłowa, inteligentna, co doprowadza Matta do szaleństwa. Czy Matt wytrwa do końca w swoim postanowieniu? Czy ulegnie miłości?

Michael Lehmann stworzył w efekcie przyjemną komedię romantyczną. Nie ma tutaj wielkich filozoficznych rozważań, zawiłej skomplikowanej fabuły. Jest dokładnie to czego szukamy w komedii, dużo dobrego humoru, ciekawych dialogów i pozytywnego zakończenia.

4 nominacje do Teen Choice: Najlepszy filmowy wybuch złości Josh Hartnett, Ulubiona chemia filmowa Josh Hartnett, Shannyn Sossamon, Ulubiony film, którego wg twoich rodziców, nie powinieneś oglądać, Ulubiony pocałunek Josh Hartnett, Shannyn Sossamon.

 
 
 

Przygotowane dla Ciebie

 

Kulki gra - Zagraj online

Nowości filmowe 2017
Paryż może poczekać / Paris Can Wait
Tulipanowa gorączka / Tulip Fever
Polecamy polskie komedie
Ciacho
Lejdis
Słaba płeć
Popularni aktorzy
Kraj producenta
Najnowsze artykuły
Woda dla słoni: miłość w cyrku pisana – recenzja